Pirms uzsāc remonta darbus vai būvdarbus

Izvērtējiet, vai ir darbi, kurus varat veikt pats saviem spēkiem

Pieprasiet detalizēti izstrādātu tāmi, remonta izcenojumus

Iepazīstieties ar celtniecības materiālu cenām

Iepazīstieties ar darba izmaksām atsevišķiem celtniecības un apdares darbiem

Pievērsiet uzmanību katram izdevumu postenim

Noslēdziet sabalansētu un detalizēti izstrādātu līgumu 

 

Tennis Club

 

Radām telpu efektīvam darbam un patīkamai ikdienai

Domus Būve

 
Remonta plānošana ir jāveic rūpīgi, jo virspusēji veikta remonta plānošana tieši sākotnējos tā etapos nereti ir bijis iemesls, kādēļ jāpiedzīvo „remonta remonts”, kļūdu labošana jeb defektu novēršana, un tas neizbēgami noved pie papildus izmaksām, tādēļ remontu plānošanai neiesakām taupīt laiku, enerģiju un resursus
Sastādot remonta budžetu, iesakām paredzēt noteiktu summu, kas domāta pēkšņiem un neieplānotiem, līdz šim neapzinātiem darbiem šādi darbi visbiežāk atklājas, ja mājoklī sen nav veikts remonts, noņemot grīdas segumu viesistabā, flīzes vannas istabā vai skapīšus virtuvē, nereti nākas sastapties ar slēptiem defektiem, kurus nedrīkst nelabot, lai neapdraudētu kopējo remonta rezultātu. Ja ieplānosiet šādu summu, izvairīsieties no nepatīkamiem mirkļiem un pārlieku neriskēsiet ar novirzīšanos no iecerētā termiņa. Summa, kāda ieplānojama neparedzētajiem darbiem, ir atkarīga no kopējiem remontdarbu apjomiem. Ja veicat nelielu kosmētisko remontu, piemēram, sienu pārkrāsošanu, šī summa būs daudz mazāka nekā tad, ja esat iecerējis veikt grīdas seguma maiņu. 
Sastādot remonta budžetu, iepazīstieties ar atsevišķu veicamo darbu izmaksām. Noskaidrojiet, cik maksā veco tapešu noņemšana, sienu līdzināšana, špaktelēšana, apmešana, grīdas demontāža, flīzēšana utml. Remonta cenas var būt ļoti dažādas, ja remontam paredzētie līdzekļi ir tik strikti ierobežoti, ka nav iespējams ieplānot konkrēto summu neparedzētajiem darbiem, šī ir iespēja samazināt kopējās remonta izmaksas. 
Ja esat noskaidrojis katra atsevišķa darba izmaksas, apsveriet – iespējams, ir kāds etaps remonta procesā, kuru varat veikt pats (piemēram, veco tapešu noņemšana)? Šādi jūs ietaupīsiet līdzekļus gadījumam, ja rodas vajadzības veikt iepriekš minētos neparedzētos darbus. 
Kad ir apzināti remontam pieejamie līdzekļi un saplānots remonta budžets, jāizvēlas meistari, kam uzticēt darbu veikšanu. Meistaru izvēle būs nekļūdīga, ja pievērsīsiet īpašu uzmanību tam, kā meistars jums izsaka darba izpildes piedāvājumu un kā sastādījis jūsu mājokļa remonta tāmi.Tas, kā meistars ir sastādījis tāmi, liecina gan par viņa profesionalitāti, gan orientēšanos materiālu un darbu izmaksās, gan arī spēju novērtēt veicamo darbu apjomu. Remonta tāmei jāietver detalizēti norādīti veicamie darbi, materiālu un darba izmaksas. Nekļūdīsieties, ja izvēlēsieties tos meistarus, kuru sastādītā tāme salīdzinājumā ar citiem nav ne pati lētākā, ne pati dārgākā; tātad – pa vidu. Ja izvēlēsieties lētāko meistaru, sastapsieties ar situāciju, ka izmaksas remonta laikā pieaugs – radīsies vajadzība iegādāties papildu materiālus utml. 
Kad esat izvēlējušies, jūsuprāt, piemērotāko meistaru, izvērtējiet šī meistara izstrādāto tāmi kopā ar ekspertu. Cilvēkam, kurš nav bijis saistīts ar remontdarbiem, darbu izcenojums izsaka ļoti maz. Neekonomējiet to laiku un resursus, kurus veltīsiet konsultācijām ar profesionāļiem, jo tādējādi spēsiet pasargāt sevi no vilšanās.Kad tāme ir apstiprināta un meistars izvēlēts, remonts var sākties.
Lai abas puses – gan meistars, gan jūs – būtu apmierinātas ar darbu, darba rezultātu un sekām, ir nepieciešama skaidra un sabalansēta vienošanās, kurā tiek aizsargātas abas puses.Līgums. Līgumā paredziet skaidru norēķinu kārtību, termiņus, pušu atbildību, izmantojamās iekārtas un materiālus, apdrošināšanu, garantiju u.c. Arī šeit neekonomējiet to laiku un resursus, ko veltīsiet līguma sagatavošanai un speciālistu konsultācijām – jo detalizētāk izstrādāts līgums, jo lielāka laika un finansu resursu ekonomija konfliktsituāciju risināšanā, ja tādas radīsies.Līgumā paredzētā darbu izpildes kārtība un atbildība par darbu kvalitāti sniedz drošību var iecerēto rezultātu, jo remonta organizēšanai un vadīšanai savā mājoklī ir vajadzīgs gan laiks un enerģija, gan arī zināšanas remontdarbu veikšanā, darbu secībā un izmantojamajos materiālos.